Warszawa

Usługi


To proces przeznaczony dla bardzo zużytych i zniszczonych powierzchni betonowych i kamiennych.
Szlifowanie betonu to wieloetapowy proces, pozwalający na niewiarygodną transformację zniszczonej posadzki w piękną, ekskluzywną powierzchnię.

Usługi - jesteś tutaj, szlifowanie betony

Szlifowanie betonu

To proces przeznaczony dla bardzo zużytych i zniszczonych powierzchni betonowych i kamiennych.
Szlifowanie betonu to wieloetapowy proces, pozwalający na niewiarygodną transformację zniszczonej posadzki w piękną, ekskluzywną powierzchnię. Szlifowanie betonu wyrównuje płaszczyznę, usuwa wszelkie rysy, plamy.

Szlifowanie betonu to konieczność gdy:

– posadzka nadmiernie pyli
– posadzka jest popękana
– usuwanie powłok lakierniczych, farb i klejów
– uszkodzenia chemiczne
– uszkodzenia mechaniczne (rysy, pęknięcia, wykruchy, dziury po kotwieniu)
– nieestetyczny wygląd
– nierówna nawierzchnia

Zaufaj technologii

Dlaczego większość ludzi zaufała tej technologii? Dlaczego Warszawa ma polerowane posadzki? Ponieważ prezentowana technologia jest niezwykle prosta, a do tego tania. Jako profesjonaliści, posiadamy sprzęt najwyższej jakości, który pozwala w szybki sposób usunąć niedoskonałości wierzchniej warstwy betonu. Dzięki temu odsłaniamy mocniejszą część posadzki, która może zostać poddana dalszej obróbce. Tak przygotowane podłoże wygląda niezwykle estetycznie, posadzka jest czysta i lśniąca.

Co zyskasz szlifując beton?

Szlifowanie betonu pozwoli Ci nie tylko zaoszczędzić pieniądze, które wydałbyś co roku na modernizację posadzki. Zabieg ten daje znacznie więcej. Polerowany beton wyglądem przypomina naturalny kamień, taki jak marmur czy lastryko. Materiały te są nieporównywalnie droższe od betonu, warto zatem zastosować polerowanie tego tworzywa. Szlifowanie pozwala zamienić brudny i nieatrakcyjny beton w piękną posadzkę, czystą, lśniącą i łatwą w utrzymaniu.
Jeżeli zależy Ci na trwałej posadzce, która pomimo intensywnego użytkowania, przez długi czas nie ulegnie destrukcji zgłoś się do nas. Szlifowanie betonu to zabieg, który na to pozwoli. Jeżeli masz problem z betonową posadzką, nie zwlekaj – zgłoś się do nas. Dokonamy analizy, która pozwoli dobrać najlepsze rozwiązania.

 

Zachęcamy do kontaktu i odwiedzenie naszych witryn: Facebook, Instagram

Na co dzień działamy na terenie Warszawy i okolic jednakże prace wykonujemy na terenie całego kraju.

Beton posiada wiele właściwości fizycznych i chemicznych, które cenią sobie jego użytkownicy. Nic zatem dziwnego, że bardzo często wykorzystywany jest zarówno w przemyśle, jak i warunkach domowych.
Jego głównymi zaletami są wytrzymałość na ścieranie, możliwość dowolnego kształtowania czy właściwości antykorozyjne. Powyższe pozwala łączyć go z różnorakimi komponentami i elementami, które przenoszą naprężenia (np. stalowe pręty) lub łączą drewniane konstrukcje. Cała operacja nazywa się kotwieniem. Pozwala ona na wzmocnienie i odpowiednie scalenie budowy, w tym także posadzek.

Szlifowanie betonu

Często zdarza się, że posadzki wielkopowierzchniowe po wieloletnim użytkowaniu są w fatalnym stanie. Dla administratorów oraz właścicieli magazynów i hal tego typu sytuacje są prawdziwym koszmarem, ponieważ zaniedbana posadzka utrudnia ponowne oddanie obiektu do użytku – niekorzystnie wpływa ona zarówno na bezpieczeństwo pracowników, jak również na realizację procesów logistycznych.

Szlifowanie betonu techniką diamentową

Nasza firma specjalizuje się w szlifowaniu posadzek przemysłowych metodą diamentową – techniką najskuteczniejszą i najszybszą w przypadku obiektów wielkopowierzchniowych. Szlifowanie betonu techniką diamentową rozpoczyna się od:

  • Zdarcia wierzchniej, zdegenerowanej warstwy posadzki
  • Wykonania napraw ubytków, pęknięć, wżerów
  • Szlifowanie betonu
  • Impregnacja posadzki betonowej celem związania chemicznego betonu
  • Polerowanie i uzyskanie lustrzanej powierzchni

 

Renowacja posadzki techniką diamentową – metody

Technika diamentowa umożliwia przeprowadzenie prac na dwa sposoby:
szlifowanie na mokro – metoda ta charakteryzuje się dużą wydajnością i krótszym czasem realizacji. Podczas szlifu na mokro produkuje się błoto cementowe. Z 1000 m2 szlifowanej powierzchni powstaje ok. 5ooo l błota.
szlifowanie na sucho – stosuje się w miejscach, gdzie nie ma możliwości pracy na mokro. Bardzo twarde betony nie zawsze poddają się obróbce na sucho. Jest to metoda mniej wydajna, natomiast jej zaletą jest czystość pracy. Cały kurz betonowy jest pochłaniany przez specjalne odkurzacze bezpyłowe.

Szlifowanie betonu – korzyści

W kwestii szlifowania i polerowania betonu nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Jesteśmy w stanie naprawić każdą zniszczoną posadzkę betonową i sprawić, że będzie ona gładka, lśniąca i estetyczna. Cel szlifowania i korzyści z niego wynikające to m.in.:

  • bezpieczeństwo – brak pylenia i nierówności oraz czystość pozytywnie wpływają na warunki pracy i bezpieczeństwo osób przebywających w obiekcie;
  • przyspieszenie organizacji pracy – brak przestojów wynikających z serwisowania posadzki, sprawniejsze poruszanie się pojazdów po hali
  • wzmocnienie betonu i zastopowanie jego destrukcji – odrestaurowana powierzchnia nie niszczy się i nie wymaga dodatkowych, kosztownych prac i napraw;
  • ekologia i ekonomia – wyszlifowana posadzka wymaga podczas pielęgnacji dużo mniejszych nakładów pracy, zasobów ludzkich i środków chemicznych w porównaniu do powierzchni porowatej.
Szlifowanie betonu Warszawa

Szlifowanie betonu przez Vawnik S.C. Warszawa