Impregnacja i konserwacja

Usługi


Dlaczego impregnacja betonu. Działania prewencyjne, które Państwu proponujemy są dużo tańsze niż naprawa zniszczonej już nawierzchni.

Usługi - tutaj impregnacja - renowacja - konserwacja

Dlaczego impregnacja betonu

Działania prewencyjne, które Państwu proponujemy są dużo tańsze niż naprawa zniszczonej już
nawierzchni.

Dlatego zachęcamy Państwa do zadbania o często pomijany element inwestycji, jakim jest
odpowiednie zabezpieczenie betonowej posadzki przemysłowej.

Impregnacja betonu to podstawowy zabieg chroniący ją przed destrukcją.
Użycie impregnatów na bazie krzemianów wzmacnia strukturę betonu, podnosi jego twardość i
żywotność. Zapobiega wnikaniu brudu olejów i innych cieczy w głąb używanej nawierzchni.
Konserwacja- technologia czyszczenia powierzchni betonowych przy użyciu automatów myjących
uzbrojonych w diamentowe pady i siatki z mikrodiamentem.
Dodatkowo powierzchnia zastaje utwardzona impregnatami na bazie krzemianów

Renowacja posadzek przemysłowych

Wykorzystujemy najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Każde zlecenie jest rozpatrywane przez naszych specjalistów indywidualnie, co sprawia, że nasi Klienci otrzymują najkorzystniejsze rozwiązania, nie tylko pod względem technologicznym, ale również finansowym.
Indywidualnie dopasujemy rozwiązania, które najlepiej sprawdzą się u Państwa w halach i magazynach. Weźmiemy pod uwagę wszystkie aspekty mające wpływ na eksploatację posadzki przemysłowej.
Impregnacja betonu, to nowoczesna technologia, pozwalająca przywrócić posadzce pożądane parametry. Posadzka powinna być przede wszystkim odpowiednio zabezpieczona, co uchroni użytkowników przed kolejnymi wydatkami.

Konserwacja betonu

Konserwacja betonu pozwoli odpowiednio zabezpieczyć powierzchnię przed degradacją. Profesjonalnie wykonana impregnacja betonu wzmocni beton, doszczelni pory, zapobiegnie pyleniu i poprawi jego walory estetyczne.

Technologia, której trzeba zaufać
Impregnacja betonu na bazie krzemianów to przebadana technologia i najskuteczniejsza metoda niezbędna przy wykańczaniu posadzki.

Bardzo często mamy okazję przekonać się o tym, jak wielu inwestorów pomija etap konserwacji posadzek betonowych. To duży błąd, który po pewnym czasie będzie wymagał naprawienia. Impregnacja posadzki betonowej zabezpiecza nawierzchnię przed eksploatacją, a tym samym przedłuża jej żywotność. Inwestycja we właściwie dobrane prace konserwacyjne jest więc bardzo opłacalna. Beton stanowi wdzięczny surowiec, pod warunkiem, że należycie się go traktuje. Wnikający w jego strukturę impregnat skutecznie podwyższa odporność nawierzchni i zapobiega powstawaniu w niej uszkodzeń. Konserwacja posadzki betonowej gwarantuje zatem ogólne wzmocnienie, ochronę przed zanieczyszczeniami i przedwczesnym ścieraniem. W przypadku obiektów wielkopowierzchniowych, impregnacja posadzek betonowych to wręcz podstawa – bez niej beton będzie chłonął ciecze i zabrudzenia, a w efekcie szybko tracił swoje właściwości.

Impregnacja i konserwacja posadzki betonowej uchronią ją przed koniecznością renowacji

Przedwczesna renowacja posadzek przemysłowych nie będzie konieczna, jeśli zawczasu pomyśli się o ich konserwacji. Dlatego w ramach zwiększania świadomości na temat prac prewencyjnych, prezentujemy nasze usługi z zakresu zabezpieczania powierzchni wykonanych z betonu. W ich skład wchodzi impregnacja posadzek betonowych oraz ich konserwacja. Czynności te skutkują kompleksowym wzmocnieniem podłóg przemysłowych. W ich efekcie renowacja nie musi być przeprowadzana tak często, jak w przypadku powierzchni niepoddanych impregnacji.

Konserwacja posadzek betonowych jest usługą, którą przeprowadzamy na świeżo oddanych oraz używanych nawierzchniach. Tam, gdzie są one narażone na intensywną eksploatację. Magazyny i hale przemysłowe, garaże podziemne i wielkopowierzchniowe obiekty handlowe to przykłady miejsc, w których impregnacja posadzek betonowych jest nieodzowna. Co istotne, w wielu sytuacjach impregnacja posadzki betonowej pozwala uniknąć kosztów, z jakimi wiąże się jej renowacja. Z decyzją lepiej nie zwlekać – oczyszczona i zabezpieczona posadzka jeszcze długo Państwu posłuży. Zachęcamy, by zdać się na nasze dziesięcioletnie doświadczenie i zaufać sprawdzonym technologiom, które stosujemy. Oferujemy Państwu gruntowne oczyszczenie i zabezpieczenie posadzki betonowej impregnatem najwyższej jakości. Utwardzony, wolny od pyłu i uszkodzeń beton zaskakuje doskonałymi parametrami i przez długi czas nie wymaga większych ingerencji.

Pył – negatywny czynnik posiadania betonowej podłogi. Jak powstaje?

Powstawanie pyłu to jeden z doprawdy niewielu negatywnych czynników towarzyszących pacy pomieszczeń z betonowymi podłogami. Intensywne uderzenie lub nadmierna eksploatacja mogą spowodować, że nawet najbardziej wytrzymała podłoga ulegnie zapadaniu, rozprzestrzeniając przy tym kurz. Szkodliwy pył zatyka elektronikę, osadza się na ubraniach, wytwarzanych produktach, a także – co gorsza – jest wdychany przez pracowników, osiadając przez to na drogach oddechowych. Zabezpieczenie betonowej posadzki przed pyleniem jest więc rozwiązaniem koniecznym, które ma na celu zapobiec związanym z pyłem niebezpieczeństwom dla zdrowia i życia pracowników. Aby uniknąć narażenia innych na szkodliwe działanie pyłu, należy wdrożyć proces obróbki specjalnych związków penetrujących; tym samym zwiększa się wytrzymałość materiału, a także powstrzymuje się rozprzestrzenianie zakurzonych zawiesin.

Standardowe etapy pracy nad zabezpieczeniem posadzki betonowej przed pyleniem

Ilość prac zależna jest od stopnia zużycia oraz zniszczenia betonu oraz od celów realizowanych przez głównego właściciela obiektu. Usuwanie pyłu stanowi wieloetapowy proces, przez co ze względu na indywidualne podejście do każdego problemu, może on być bardziej lub mniej złożony. Typowy zakres prac obejmuje szlifowanie powierzchni usuwające górną kruchą warstwę zużytej już betonowej podłogi bądź mleczka cementowego (jeżeli podłoga została położona około trzy tygodnie temu). Następnie dochodzi do naprawy wad w postaci dziur, szczelin oraz pęknięć, wykorzystując przy tym liczne mieszanki naprawcze; pył czyszczony jest za pomocą wysoce technologicznego sprzętu, jakim dysponujemy w firmie VAWNIK; zbiera on cały pył i szlam powstały przez zabieg szlifowania, zapobiegając przy tym dalszemu rozwojowi uszkodzeń. Kolejnym krokiem jest impregnacja betonu za pomocą kompozycji wzmacniających; wyrównują one powierzchnię podłogi i tworzą ochronę przed niepożądanym wnikaniem w pory materiału wody, zanieczyszczeń oraz chemikaliów.

Jak działać w przypadku podłoża o niskiej wytrzymałości i wysokim stopniu uszkodzenia?

Jeżeli mamy do czynienia z podłogą betonową, która cechuje się kruchością i niskim poziomem wzmocnienia, konieczne jest zagruntowanie podłoża materiałami polimerowymi (w przypadku podłogi wykonanej ze słabej nośności czy o znacznym stopniu uszkodzenia). Ewentualnie na beton stosuje się barwnik (głównie w celach dekoracyjnych), następnie zaś można przystąpić do polerowania podłoża. Firma VAWNIK jest w stanie przeprowadzić zabezpieczenie posadzki betonowej przed pyleniem od A do Z, począwszy od wstępnej diagnozy problemu, aż po realizację i ostatnie elementy wykończeniowe. Wysoka jakość wykonywanych przez nas prac dostępna jest w atrakcyjnej cenie na kieszeń każdego przedsiębiorcy. Dojeżdżamy wszędzie tam, gdzie jesteśmy potrzebni. Możemy znaleźć się też u Ciebie! W razie jakichkolwiek pytań, nasi eksperci służą profesjonalną pomocą w zakresie doradztwa na temat sposobu renowacji podłoży przemysłowych.

Impregnacja, konserwacja betonu

Renowacja posadzek przemysłowych